“Razliku učini, za vodu brini!”

Voditelji radionice: doc. dr. sc. Dubravka Špoljarić Maronić, Nikolina Bek, mag. prot. nat. et amb., Matej Šag, mag. biol.

Voda je neprocjenjiv prirodni resurs koji trebamo čuvati i štedljivo koristiti. Neprestano kruži između Zemlje i atmosfere, a živi organizmi ju uzimaju i otpuštaju jer je neophodna za njihov metabolizam, rast i razmnožavanje. Upotrebom u poljoprivredi, industriji i kućanstvu, voda postaje onečišćena i kao takva se ne smije ispuštati u vodene tokove bez pročišćivanja. Svjetske zalihe pitke vode sve su manje zbog porasta broja stanovnika i veće potrošnje te sve izraženijih klimatskih promjena i čovjekovog negativnog utjecaja na okoliš.
Sudjelovanjem u radionici učenici će spoznati važnost brige za vodne resurse kroz nekoliko jednostavnih i zabavnih zadataka. Otkrit će što sve živi u kapljici riječne vode, kako mogu izraditi jednostavni pročišćivač vode i ekološka sredstva za čišćenje koristeći prirodne materijale i reciklirane predmete. Jer svaka kap je važna!

🙂