Studenti Odjela sudjelovali na Primatijadi (28.04.-03.05.2023.)

Studenti Odjela za biologiju te petero kolega s Odjela za kemiju sudjelovali su u razdoblju od 28.04. do 03.05. na regionalno poznatoj sportsko – znanstvenoj manifestaciji „Primatijadi“ koja se ove godine održavala u Makedoniji (grad Pesthani, Ohridsko jezero). Primatijada okuplja studente iz područja prirodnih znanosti, a studenti se natječu u raznim sportskim disciplinama te u predstavljanju rezultata svojih istraživanja i kvaliteti znanstvenih radova. Ova jedinstvena manifestacija povezuje studente iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Srbije te na taj način omogućuje razmjenu znanja i iskustva iz svih sfera prirodnih znanosti.
Studenti su postigli dobre rezultate osvojivši 3. mjesto u igrama bez granica te 3. mjesto u ženskom futsalu. Osim natjecateljskog dijela, studenti su imali prilike vidjeti ljepote Ohridskog jezera te uživati u međusobnom druženju i upoznavanju s kolegama iz drugih država. Studenti su realizirali putovanje uz potporu Odjela i udruge Alumni BiolOs, Upravnog odjela za obrazovanje i mlade Osječko – baranjske županije.