Održano predavanje „Umjetna inteligencija u ekologiji” u okviru Festivala znanosti (25.04.2024.)

U četvrtak 25. travnja 2024. na Odjelu za biologiju održano je predavanje pod nazivom „Umjetna inteligencija u ekologiji”. Cilj ovog predavanja bio je, kroz primjere istraživanja Zavoda za kvantitativnu ekologiju, publici prikazati na koji način se umjetna inteligencija može primijeniti u istraživanjima iz područja ekotoksikologije, bioakustike, ekološkog modeliranja i predviđanja i dr.
Sadržaj predavanja bio je prilagođen učenicima viših razreda osnovne škole, srednjoškolcima, studentima i općoj populaciji. Koautori predavanja bili su Domagoj K. Hackenberger, mag. prot. nat. et amb. i Tamara Đerđ, mag. biol.