Održane radionice za učenike OŠ Ivan Filipović i OŠ Antun Mihanović (17. i 22.01.2024.)

U srijedu, 17. siječnja 2024. godine i u ponedjeljak 22. siječnja 2024. godine održane su radionice o uzimanju otiska površine mobitela za učenike 6. razreda Osnovne škole u Ivan Filipović. Cilj radionice bio je upoznati učenike osnovne škole sa prisutnošću bakterija na elektroničkim uređajima specifično na njihovim mobitelima, na prstima te u zraku. Voditelj je bio dr. sc. Goran Palijan izvanredni profesor Odjela za biologiju.

Dana 17.1.2024. godine, Nataša Bušić, asistentica Odjela za biologiju također je održala  radionicu s učenicima šestih i osmih razreda osnovne škole Ivana Filipovića, Osijek i Antuna Mihanovića, Osijek, pod nazivom “Trebamo li se bojati tigrastog komarca?”. Učenici su naučili nešto o biologiji azijskog tigrastog komarca Aedes albopictus, te načinima uzorkovanja koje će i sami provoditi u sklopu projekta “Izlij vodu da nas ne bodu”.