Održana radionica Poučavanje i vrednovanje za razvoj studentovih generičkih kompetencija (08.02.2024.)

Radionicu pod naslovom Poučavanje i vrednovanje za razvoj studentovih generičkih kompetencija, kao petu u ciklusu edukacija za nastavno osobljeodržala je izv. prof. dr.sc. Irena Labak 08. veljače 2024. godine.

Cilj radionice je bio podržati autonomiju nastavnika u visokoškolskom obrazovanju te pružiti pedagoško znanje o tome kako poučavanjem i vrednovanjem podržati razvoj studentovih generičkih kompetencija. Postignuti ishodi uključivali su preispitivanje usmjerenosti  nastavne prakse ka razvoju generičkih kompetencija studenata; stvaranje okružja u kojem se poučavanjem i formativnim vrednovanjem potiče unaprjeđenje studentovih generičkih kompetencija i osvještavanje potrebe samorefleksijske prakse za usmjeravanje poučavanja i formativnog vrednovanja koje je u službi razvoja studentovih generičkih kompetencija.