Održana prva međunarodna konferencija PhotosynthOS (24.-25.04.2023.)

Odjel za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u suorganizaciji s Hrvatskim društvom za biljnu biologiju i u suradnji s Poljoprivrednim institutom Osijek i Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Osijeku uz pokroviteljstvo međunarodnog društva istraživača fotosinteze International Society of Photosynthesis Research organizirao je međunarodni skup 1st PhotosynthOS Conference https://photosynthos.webnode.hr/. Skup je održan od 24.–25. travnja 2023. na Filozofskom fakultetu u Osijeku povodom obilježavanja 20 godina od kada su u Osijeku, a samim time i prvi puta u Hrvatskoj, započela istraživanja procesa fotosinteze primjenom specifične metode koja se zasniva na analizi fluorescencije klorofila a. Rezultate svojih istraživanja prezentirali su strani i domaći stručnjaci u ovom području te je tako ovaj skup omogućio širenje novih znanstvenih spoznaja i unaprjeđivanju međunarodne suradnje na području biljne biologije.