„BUNDEVIJADA“ – RADIONICA U ZOO-vrtu Osijek (25.10.2022.)

U utorak, 25. listopada 2022. godine u ZOO-vrtu Osijek održana je radionica obogaćivanja okoliša, popularnog naziva „Bundevijada“. Radionici su prisustvovali studenti/ce 2. godine diplomskog sveučilišnog studija Biologija, smjer: znanstveni u sklopu predmeta „Ponašanje životinja“ kojega je nositeljica doc.dr.sc. Mirta Sudarić Bogojević. Cilj ove radionice je obogaćivanje životnog prostora životinja u zatočeništvu, te poticanje njihovog prirodnog ponašanja a time i ostvarivanje kvalitetnijeg života. Izrezbarene bundeve s obrokom skrivenim u njima, životinjama predstavljaju pravi izazov jer se moraju potruditi pronaći i konzumirati hranu. Bundeve u koje se stavljaju komadići mesa, ribe, različite sjemenke i voće, kod životinja izazivaju znatiželju te potiču različita ponašanja za koja su potrebna znanja i vještine pri čemu ni faktor borbe ili igre ne izostaje. Ovakvim drugačijim obrokom bili su počašćeni merkati, vidre, nosati rakuni, fose, lavovi, medvjedi, fazani i majmuni. Ovo je već peta po redu radionica koju uspješno organiziramo u suradnji sa Zološkim vrtom Osijek, a bila je povod za snimanje priloga za emisiju Regionalni dnevnik HRT 1 koja je emitirana 26.10.2022. godine.