Dan otvorenih vrata / Biolog-i-Ja 2024.

Jedanaestu godinu zaredom na Odjelu za biologiju provodi se projekt „Biolog-i-Ja“, u okviru kojega se organizira i Dan otvorenih vrata. Zabavno-edukativne radionice za prijavljene učenike osnovnih i srednjih škola provodit će se u prijepodnevnim satima, a u periodu od 12:00 do 14:00 sati Odjel otvara vrata svim zainteresiranim građanima. Pripremljene su različite aktivnosti, kratke radionice, izložbe, zbirke, instalacije i interaktivne igre na otvorenom. Svi laboratoriji Odjela bit će otvoreni za javnost, a djelatnici Odjela i studenti posjetitelje će upoznati sa znanstveno-istraživačkim radom i ciljevima kojima žele doprinijeti zajednici.

Pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže u subotu 11. svibnja 2024. i zajedno s nama bar na kratko prođu kroz zanimljivi svijet biologije.

Od brojnih aktivnosti izdvajamo:

• Studentske radionice i izložbe:
    • U vrtu pod Suncem (Karla Kovačević, Hana Ključec, Iva Vrdoljak)
    • Crtajmo s vitaminom C (Ana Delač, Ivona Gregorić)
    • Morski organizmi (Marija Gelenčir, Eva Penava, Franciska Stanić)
    • “Agar painting” (bojanje bakterijskim biofilmom) (Mislav Tot, Gabriela Galić, Roko Rajc)
    • „Tračak makro svijeta“ (Karla Vujičić)
  • Norveški kutak
  • Interaktivnu igru „Life-size Čovječe ne ljuti se
  • Izložbu eksponata Gimnazije Požega „Zbirka prirodnih čuda“
  • Izložbu fotografija prijavljenih na Natječaj za najbolju studentsku fotografiju; (glasati se može na Facebook i Instagram mrežama Odjela za biologiju do 19. svibnja 2024. godine)

Doživite djelić atmosfere prošlogodišnjih aktivnosti kroz priloženi video.