Alumni predavanje: Japan u očima biologa

Predavač: Luka Šuker, mag. prot. nat. et amb. (stručnjak za upravljanje otpadom i zaštitu okoliša – Eko menadžment d.o.o.)

Sažetak: Dva mjeseca od povratka s programa kratkotrajne razmjene studenata, bivši student Odjela za Biologiju predstavit će svoje iskustvo iz Japanu. Predstavit će Program, Japan i odgovarati na pitanja. Prvi dio prezentacije odnosit će se na prijavu za program i kako je to izgledalo, a nakon toga vrijeme iščekivanja do samog puta. Glavni dio predavanja bit će usmjeren na program u Japanu, uz autorske fotografije. Za kraj, kratko će biti dotaknut tijek studija i izražena važnost izvannastavne aktivnosti studenata za uspjeh za vrijeme (i nakon) studija.

Datum i vrijeme održavanja: 22. siječnja .2024 u 18 sati

Trajanje predavanja: 30min + 10 min za pitanja i odgovore

Kratak životopis predavača:

Rođen 7.1.1998. u Vinkovcima, gdje završava osnovnu školu Bartola Kašića, a potom i Gimnaziju Matije Antuna Reljkovića, smjer Prirodoslovno-matematički. Završio sveučilišni prijediplomski studij Biologija na Odjelu za Biologiju, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Na istoj instituciji završio je i sveučilišni diplomski studij Zaštita prirode i okoliša. Za vrijeme studiranja aktivno sudjelovao u izvannastavnim aktivnostima, vodio studentski projekt i sudjelovao na simpozijima kao izlagač i pasivni sudionik. Nakon studija zaposlio se u tvrtki Eko menadžment d.o.o. u Vinkovcima kao stručnjak za upravljanje otpadom i zaštitu okoliša.

Uvjeti: Predavanje je besplatno i namijenjeno članovima udruge Alumni BiolOs i studentima Odjela za biologiju. Održat će se na Odjelu za Biologiju (putem platforme Google Meet, a svi zainteresirani će mu moći pristupiti na poveznici koja će biti poslana elektroničkom poštom).