DANI OTVORENIH VRATA ODJELA ZA BIOLOGIJU (11.5.2019.)

U  subotu, 11. svibnja 2019. godine u vremenu od 09:00 do 13:00 h, Odjel za biologiju otvorio je vrata svojih praktikuma i laboratorija svim zainteresiranim posjetiteljima. Mogli su   vidjeti što se i kako radi na Odjelu i  pogledati izložbu fotografija „Biogeografske regije Hrvatske – motivi iz prirode“ asistenta Dragana Prlića.

Isti dan je Odjel organizirao obilazak autobusima svim prijavljenim   učenicima  osnovnih i srednjih škola značajnih bioloških destinacija u gradu i okolici, na kojima su ih čekali naši nastavnici i studenti. Po povratku na Odjel održan je i kviz znanja na kojem su naši mladi gosti pokazali što su sve naučili u obilasku zadanih lokacija.

Cjelokupan program dio je projekta popularizacije znanosti pod nazivom „Biolog-i-ja“, koji se ove godine održavao šestu godinu zaredom i u koji je uključeno oko 180 učenika osnovnih i srednjih škola, 50 studenata, te oko 30 nastavnika Odjela.