Studenti u znanosti — Kongresna priopćenja studenata – 2018.

Kongresna priopćenja studenata:

Đerđ, Tamara; Peršić, Vesna; Hackenberger Kutuzović, Domagoj; Hackenberger Kutuzović, Branimir (2019) Application of low-cost COsensor systems as a tool for continuous uptake/emission measurements in Lemna toxicity tests. From test results to decision making – Driving environmental policy from the heart of Europe Ghent, Belgija: SETAC Europe, str. 38-38 (predavanje, međunarodna recenzija, prošireni sažetak, znanstveni)

Ivanković, Luka; Vukadinović, Lovro; Iličić, Doris; Palijan, Goran (2018) Isolation of non-rhizospheric wheat growth promoting bacteria. 1st International Students’ GREEN Conference. Habuda-Stanić, Mirna (ur.). Osijek: Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, str. 156-156 (poster, podatak o recenziji nije dostupan, sažetak, znanstveni)

Vuić, Nera; Turković Čakalić, Ivana; Vukšić, Ivana; Čerba, Dubravka (2018) Endoparazitski oblići u babuškama (Carassius gibelio) Sakadaškog jezera. Zbornik sažetaka 7. Simpozija s međunarodnim sudjelovanjem Kopački rit: jučer, danas, sutra Tikveš, Hrvatska, str. 90-91 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, ostalo)

Kresonja, Matija; Šag, Matej; Ergović, Viktorija; Čerba, Dubravka (2018) Fontane kao izvori biološke raznolikosti urbanih biotopa. 1. međunarodna studentska Green konferencija: knjiga sažetaka. Habuda-Stanić, Mirna (ur.). Osijek: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku Prehrambeno-tehnološki fakultet, str. 163-164 (poster, domaća recenzija, sažetak, znanstveni)

Mitrović, Maja; Koh, Miran; Turković Čakalić, Ivana; Čerba, Dubravka (2018) Zajednica trzalaca (Chironomidae, Diptera) u sedimentu umjetnih vodenih tijela. 1. međunarodna studentska Green konferencija: knjiga sažetaka. Habuda-Stanić, Mirna (ur.). Osijek: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku Prehrambeno-tehnološki fakultet, str. 15-16 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, znanstveni)

Galir Balkić, Anita; Ternjej, Ivančica; Katanić, Nataša (2018) Sekundarna produkcija zooplanktona unutar hidrološki dinamičnih staništa. Book of abstracts of the 7th Symposium with international participation Kopački rit : past, present, future 2018. Ozimec, Siniša; Bogut, Irella; Rožac, Vlatko; Stević, Filip; Popović, Željko; Bolšec, Boris; Baković, Adrijana; Vereš, Marija (ur.). Kopačevo, Bilje: Javna ustanova “Park prirode Kopački rit”, str. 32-32 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, znanstveni)

Terzić, Ivana; Sudarić Bogojević, Mirta (2018) Azijski tigrasti komarac (Aedes albopictus) – invazivna strana vrsta Slavonskoga Broda. 1. međunarodna studentska GREEN konferencija ISC GREEN 2018. Habuda-Stanić, Mirna (ur.). Osijek: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, str. 29-30 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, stručni)

Katanić, Zorana; Krstin, Ljiljana; Stančin, Paula; Marković, Iva; Ježić, Marin; Zebec, Marko; Ćurković- Perica, Mirna (2018) Characterization of Dutch elm disease pathogen populations affecting Ulmus minor in Croatia. Botanica Serbica Vol.42 (supplement 1) – 7th Balkan Botanical Congress Book of Abstracts. Anačkov, Goran; Zorić, Lana; Stevanović, Branka (ur.). Novi Sad, Srbija, str. 163-164 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)

Krstin, Ljiljana; Eržić, Ivana; Žuna Pfeiffer, Tanja; Hmura, Marija; Špoljarić Maronić, Dubravka; Katanić, Zorana; Bek, Nikolina (2018) Upotreba samoniklog bilja Đakovštine u prehrani i liječenju. Knjiga sažetaka s 11. međunarodnog znanstveno- stručnog skupa Hranom do zdravlja. Jerković, Igor; Šubarić, Drago; Jašić, Midhat (ur.). Split, Hrvatska, str. 56-56 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)

Stević, Filip; Kovačević, Kristina; Čerba, Dubravka; Špoljarić Maronić, Dubravka; Žuna Pfeiffer, Tanja (2018) Sezonske promjene strukture fitoplanktona plitkog jezera u poplavnom području. Zbornik sažetaka 13. Hrvatski biološki kongres s međunarodnim sudjelovanjem. Kružić, Petar; Caput Mihalić, Katarina; Gottstein, Sanja; Pavoković, Dubravko; Kučinić, Mladen (ur.). Zagreb: Hrvatsko biološko društvo, str. 314-315 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)

Pavić, Valentina; Kopić, Marina; Drenjančević, Mato (2018) Effects of defoliation on antioxidative and antibacterial activity of grape skin extracts of Merlot and Blaufränkisch (Vitis vinifera L.). Book of abstracts 17th Ružička days “Today Science-Tomorrow Industry . Tomas, Srećko; Ačkar, Đurđica (ur.). Osijek, str. 103-103 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, ostalo)