Studenti u znanosti — Kongresna priopćenja studenata – 2016.

Kongresna priopćenja studenata:

Graovac, Nataša; Merdić, Enrih (2016) Status uhranjenosti i prehrambene navike učenika osnovne škole. Hranom do zdravlja. Šubarić, Drago; Jašić, Midhat (ur.). Osijek: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek, str. 36-36 (poster, domaća recenzija, sažetak, znanstveni)

Koh, Miran; Ergović, Viktorija; Čerba, Dubravka; Mihaljević, Zlatko; Hamerlík, Ladislav (2016) A literature review of the Chironomidae (Diptera) of Croatia: a platform for the first comprehensive check list of Croatian chironomids. Book of abstracts and programme. 2nd Central European Symposium for Aquatic Macroinvertebrate Research (CESAMIR).  Móra, Arnold; Csabai, Zoltán (ur.). Mohács – Pécs: Carpathes Nature Foundation (poster, međunarodna recenzija, sažetak, ostalo)

Kurtek, Ivan; Zahirović, Željko; Turić, Nataša; Vrućina, Ivana; Vignjević, Goran; Merdić, Enrih; Sudarić Bogojević Mirta (2016) Invasive Asian seed beetle Megabruchidius tonkineus (Coleoptera, Chrysomelidae, Bruchinae) first record in Croatia. Zbornik sažetaka (2. Hrvatskog simpozija o invazivnim vrstama s međunarodnim sudjelovanjem). Jelaska, Sven (ur.). Zagreb: Hrvatsko ekološko društvo, str. 46-46 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)

Kurtek, Ivan; Zahirović, Željko; Turić, Nataša; Vrućina, Ivana; Vignjević, Goran; Merdić, Enrih; Sudarić Bogojević, Mirta (2016) Prvi nalaz invazivne vrste sjemenarki Megabruchidius tonkineus (Coleoptera, Chrisomelidae, Bruchinae) u Hrvatskoj. Zbornik sažetaka 5. simpozija s međunarodnim sudjelovanjem Kopački rit jučer, danas, sutra 2016.  Ozimec, Siniša; Bogut, Irella; Habuda-Stanić, Mirna; Kovač Andrić, Elvira; Radolić, Vanja; Popović, Željko (ur.). Tikveš: Javna ustanova, str. 45-46 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, znanstveni)

Školka, Anastazija; Stević, Filip; Habuda-Stanić, Mirna; Nujić, Marija; Rožac, Vlatko; Špoljarić Maronić, Dubravka; Žuna Pfeiffer, Tanja (2016) Preliminarna istraživanja fitoplanktona i hranjivih tvari u vodama melioracijskih kanala Kopačkog rita. 5. simpozij “Kopački rit jučer, danas, sutra 2016.” : Zbornik sažetaka znanstveno stručnog skupa. Ozimec, Siniša (ur.). Tikveš: Javna ustanova “Park prirode Kopački rit”, str. 73-74 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, znanstveni)

Bek, Nikolina; Žuna Pfeiffer, Tanja; Špoljarić Maronić, Dubravka; Štolfa Čamagajevac, Ivna; Lončarić, Zdenko; Maksimović, Ivana; Stević, Filip; Cindrić, Jelena; Pilipović, Ana (2016) Selen u vodenim biotopima Kopačkog rita. Zbornik sažetaka 5. simpozija s međunarodnim sudjelovanjem Kopački rit jučer, danas, sutra 2016. Ozimec, Siniša; Bogut, Irella; Rožac, Vlatko; Bolšec, Boris; Kučera, Sonja; Popović, Željko (ur.). Tikveš: Javna ustanova, str. 17-18 (predavanje, domaća recenzija, sažetak, ostalo)

Ivanković, Luka; Palijan, Goran (2016) Influence of selected factors on the development of soil cyanobacteria. 6th Croatian Congress of Microbiology. Antolović, Roberto (ur.). Zagreb: Croatian Microbiological Society, 2016. str. 68-68 (poster, domaća recenzija, sažetak, ostalo)

Žuna Pfeiffer, Tanja; Špoljarić Maronić, Dubravka; Zahirović, Vanda; Stević, Filip; Kajan, Katarina; Mihaljević, Melita (2016) Steppe grassland flora of Natura 2000 site in Northeast Croatia. Book of abstracts of the 11th International Conference „Advances in research on the flora and vegetation of the Carpato-Pannonian region” Barina, Zoltán; Buczkó, Krisztina; Lőkös, László; Papp, Beáta; Pifkó Dániel; Szurdoki, Erzsébet (ur.). Budapest: Magyar Természettudományi Múzeum, str. 210-211 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)

Vuković, Ana; Vuković, Rosemary; Vitić, Zorica; Vuković, Kristina; Štolfa, Ivna; Blažetić, Senka; Balog, Marta; Heffer, Marija; Has-Schön, Elizabeta (2016) Sex-specific oxidative-antioxidative status in the liver of the chronically and acutely stressed rats. Bridges in life Sciences, 11th Annual Scientific conference – RECOOP HST ASSOCIATION Prag, str. 42-42 (predavanje, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)

Špoljarić Maronić, Dubravka; Žuna Pfeiffer, Tanja; Kovačević, Marija; Zahirović, Vanda; Stević, Filip; Mihaljević, Melita (2016) Orchid diversity in a special habitat mosaic on the southern slopes of Požeška Gora hill (Croatia). Book of abstracts of the 11th International Conference „Advances in research on the flora and vegetation of the Carpato-Pannonian region”. Barina, Zoltán; Buczkó, Krisztina; Lőkös, László; Papp, Beáta; Pifkó Dániel; Szurdoki, Erzsébet (ur.). Budapest: Magyar Természettudományi Múzeum, str. 221-221 (poster, međunarodna recenzija, sažetak, znanstveni)