Javni poziv za dodjelu stipendije Grada Požege

Rok: 9.12.2022.

JAVNI NATJEČAJ
za dodjelu stipendija studentima s područja Grada Požege za akademsku godinu 2022./2023.

Grad Požega dodijelit će dvadeset (20) stipendija u iznosu od 1.393,88 kuna / 185,00 € mjesečno za akademsku godinu 2022./2023., studentima koji imaju prebivalište na području Grada Požege.

Pravo na stipendiju mogu ostvariti isključivo redoviti studenti upisani na preddiplomski sveučilišni studij, diplomski sveučilišni studij, integrirani preddiplomski i diplomski studij te diplomski sveučilišni studij ili kratki stručni studij, preddiplomski stručni studij te specijalistički diplomski stručni studij i to ako:

• su državljani Republike Hrvatske
  • imaju stalno prebivalište na području grada Požege (najmanje tri posljednje godine)
  • studiraju u Republici Hrvatskoj, ali izvan mjesta prebivališta, odnosno izvan grada Požege
  • su studenti prve godine studija koji su posljednji razred srednje škole završili s prosječnom ocjenom od najmanje 3,5
  • su studenti viših studijskih godina koji su prethodnu studijsku godinu završili s prosječnom ocjenom od najmanje 3,0.