Beskralježnjaci kao inspiracija u svijetu stripova i filma

Jeste li se ikada zapitali kako pod povećalom izgledaju životinje koje su poslužile kao inspiracija za brojne izmišljene likove u svijetu stripova i filma? Možda nemaju kralježnicu, ali njihova biologija, morfološke karakteristike i obrasci ponašanja uvelike su pomogli u oblikovanju likova kao junaka ili antijunaka. Na ovoj radionici učenici će otkriti kako su maleni beskralježnjaci iz stvarnoga života inspirirali tvorce filmova i stripova i jesu li predstavljeni samo kao opasni zlikovci ili i kao dobri heroji. Promatranjem različitih predstavnika beskralježnjaka pod mikroskopom i lupom, učenici će i sami pokušati osmisliti glavne likove svoga stripa ili filma. Hoće li ih predstaviti kao junake ili zlikovce, odabir je na njima.

Voditeljice: doc. dr. sc. Barbara Vlaičević; Ivana Turković Čakalić, prof.