Vrijedan kao mrav, dosadan kao muha

Učenici će imati priliku upoznati se sa stručnjacima koji se bave proučavanjem kukaca – entomolozima. Kukci (lat. Insecta) su vrstama najbrojniji razred velike skupine člankonožaca (Arthropoda) koja obuhvaća više vrsta nego sve ostale životinjske skupine zajedno. Entomolozi će im predstaviti neke od ovih superorganizama sa Zemlje i njihove supermoći. Oni lete, skaču, gmižu i plivaju, te su evolucijom razvili različite prilagodbe s obzirom na svoj način života. Obzirom da ljudima često pridajemo osobine životinja, učenici će se upoznati s vrijednim mravima, dosadnim muhama i komarcima, opasnim stršljenima, skrivenim leptirima, nevidljivim paličnjacima, odnosno različitim prilagodbama kukaca na kretanje po tlu, zraku i vodi.

Voditelji radionice: mr. sc. Ivana Vrućina, mr. sc. Željko Zahirović, doc. dr. sc. Goran Vignjević, Nataša Bušić, mag. educ. biol. et chem.
Suradnik: Ramona-Ana Davidović, mag. prot. nat. et amb.