„Lov na blago ulicama grada Osijeka“

Voditelj: doc. dr. sc. Martina Varga

Radionica je predviđena za polaznike Srednjih škola

Interaktivna igra Lov na blago ulicama grada Osijeka osmišljena je kao aktivnost za um i tijelo u kojoj učenici srednjih škola timskom radom i kreativnim razmišljanjem rješavaju znanstvene zagonetke i zadatke čija rješenja otkrivaju sljedeću lokaciju na kojoj se nalazi novi trag na putu do blaga. Ova aktivnost potiče učenje kroz zabavu, povezivanje s akademskom zajednicom grada Osijeka, utvrđivanje postojećih, ali i stjecanje novih znanja i vještina, otvara vrata za istraživanje Odjela za biologiju te pridonosi razvoju vještina kao što su timski rad i samostalno rješavanje problemskih zadatka. Postanite Lovci na znanstveno blago, uz znanje i želju za istraživanjem budite snalažljivi i brzi, riješite znanstvene zagonetke i zadatke, uz malo tjelovježbe i istraživanja grada otkrijte sve lokacije, ispunite kartu, odgonetnite konačno rješenje i na cilju osvojite nagradu.