SVJETSKI DAN VODA

22. ožujka obilježava se Svjetski dan voda, a kako bi se skrenula pozornost ljudi diljem svijeta na važnost očuvanja vode za piće. Cilj svjetskog dana vode je upozoriti i podići svijest o 2 milijarde ljudi koji žive bez pristupa pitkoj vodi.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana voda studenti 1. i 2. godine sveučilišnog diplomskog studija Zaštita prirode i okoliša Odjela za biologiju posjetili su Park prirode Kopački rit. Zanimljivo predavanje pod nazivom „Upravljanje Parkom prirode Kopački rit i hidrologija“ održao je Vlatko Rožac, prof. bio. i kem. U sklopu predavanja su predstavljeni i brojni projekti koji se provode u Kopačkom ritu, a u njihovoj realizaciji sudjeluje i šest biologa (od kojih je pet završilo studij na Odjelu za biologiju) te su prezentirali svoje aktivnosti na pojedinim projektima. Na kraju predavanja studenti su upoznati i s planiranim prijavama projekata u budućem razdoblju te mogućnosti otvaranja novih radnih mjesta i zapošljavanja novih biologa.

Neprocjenjiva je važnost ovog događanja za naše studente budući da su imali mogućnost upoznati se s karijerama diplomiranih studenata Odjela za biologiju, okupljenih u udrugu Alumni BiolOs. Izgradnja i jačanje međusobne povezanosti s ciljem poticanja razmjene znanja i iskustva te umrežavanje studenata s potencijalnim poslodavcima je ono što je ovaj skup čini posebnim te pruža dodatnu motivaciju studentima za proaktivan pristup razvoju svoje karijere.