SVJETSKI DAN PTICA SELICA (10.5.2019.)

Svake godine 10. svibnja ZOO vrt Osijek obilježava Svjetski dan ptica selica, a ove godine to je učinjeno uz pomoć mr.sc.  Ivane Vrućina i članova udruge studenata  Odjela biologije Sveučilišta J. J. Strossmayera Osijek.

Učenici osnovnih i srednjih škola sa zanimanjem su pratili sve ono što su im pripremili studenti Odjela za biologiju Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku, a vezano uz plastično zagađenje i koje probleme uzrokuje jednokratna plastika kod raznih populacija životinja, s naglaskom na ptice selice i njihova staništa.

Mi možemo pomoći pticama selicama tako što ćemo smanjiti, ponovno iskoristiti i reciklirani plastične materijale i zamijeniti i ekološkim alternativama, pridružiti se aktivnostima čišćenja okoliša u svom gradu, bilo na plažama ili uz rijeke i naravno, proširiti riječ protiv pretjerane, nepotrebne upotrebe i štetnog odlaganja plastike.