STUDENTI ODJELA ZA BIOLOGIJU SUDJELOVALI U OBILJEŽAVANJU SVJETSKOG DANA PTICA SELICA

Povodom Obilježavanja Svjetskog dana ptica selica  (#World Migratory Bird Day 2022) u sklopu LIFE DANUBE FREE SKY projekta, u petak 6. svibnja 2022. godine studenti Odjela za biologiju, u organizaciji doc.sr.sc. Alme Mikuška i udruge studenata biologije Zoa sudjelovali su na radionici koja je održana u Parku Prirode Kopački rit. Studenti su se upoznali s problemima stradavanja ptica prilikom preleta preko dalekovoda na području Baranje uz rijeku Dunav. Naime, tijekom proljetne i jesenske migracije, mnoge ptice stradavaju u koliziji (sudaru sa žicama pod naponom) ili elektrokuciji (stradavanju od visokog napona). Suradnici na Life projektu Danudbe Free Sky su pojasnili na koji način se provodi monitoring ptica, te koja su rješenja ovog problema planirana u suradnji s Hrvatskim elektrodistribucijekim tvrtkama. Nakon radionice, studenti su sudjelovali u promatranju ptica na području Podunavskih ribnjaka i Specijalnog zoološkog rezervata Kopački rit. Više o ovoj temi pogledajte u dnevniku HRT ( ​​Regionalni dnevnik 06-05-2022, 33:13 – 35:21  https://enz.hrt.hr/)