RADIONICA O ANTIPLAGIJATSKOM PROGRAMU „TURNITIN“ (9.7.2020.)

Koordinator sustava Turnitin za Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Davor Šego je 9. srpnja 2020. godine održao radionicu o antiplagijatskom programu „Turnitin“ nastavnicima Odjela za biologiju, na kojoj je prisutne upoznao s postupkom provjere izvornosti radova i načinom rada tog programa koji znatno pridonosi akademskoj zajednici u sprječavanju plagiranja i očuvanju akademske čestitosti svih dionika visokoobrazovnog sustava.

Program omogućuje neograničen broj provjera za svakog od upisanih studenata, a provjeru radova (od seminarskih do završnih i doktorskih) mogu izvršiti nastavnici i studenti, odnosno nenastavno osoblje, sukladno procedurama i potrebama definiranim na visokom učilištu.