RADIONICA „FOSILI – POGLED U ZEMLJINU PROŠLOST“ (10.5.2019.)

U sklopu proslave Dana škole Osnovne škole Bilje 10. svibnja 2019. godine održana je radionica „Fosili – pogled u Zemljinu prošlost“ kao dio aktivnosti projekta „Biolog-i-ja“ Odjela za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Voditeljica radionice dr. sc. Barbara Vlaičević te studentice Odjela  Maja Mitrović i Nataša Katanić su učenike 7. i 8. razreda, ali i ostale zainteresirane učenike škole, upoznale s fosilima i procesima kojima oni nastaju u prirodi, a primjenom jednog od tih procesa učenici su samostalno izradili model fosila biljnog i životinjskog organizma. Cilj radionice bio je obnoviti i proširiti znanje učenika o fosilima kao važnim dokazima evolucijskih procesa te im ukazati na njihovu važnost u znanstvenim istraživanjima. Također, cilj radionice je bio naučiti učenike kako prepoznati pravi fosil ukoliko ga pronađu tijekom boravka u prirodi.