PREDAVANJE O SUSTAVU ZA UDALJENO UČENJE – MERLIN (7.10.2020.)

Dana 7. listopada 2020. godine, djelatnik Rektorata Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku za potrebe Odjela za Biologiju održao je predavanje na temu  Moodle 2.4 – priručnik za nastavnike Merlin – sustav za udaljeno učenje (e- učenje). Uz osnove korištenja sustava u sklopu predavanja predstavljen je i dio programa vezan uz interakciju sa studentima kroz kvizove, radne zadatke i dostavu zadaća te proces postavljanja materijala za pripremu ispita. Ujedno je pojašnjen i način integracije Merlina i povezivanja predmeta i studenata te podjela u radne grupe. Pojašnjen je i način vođenja evidencije prisustvovanja nastavi te grupnog ocjenjivanja. Na zanimljiv i interaktivan način ovo predavanje nastavnicima je prikazalo kako optimalno koristiti sustav koji će im za redovan rad, a posebice u izvanrednim epidemiološkim uvjetima, znatno pomoći u obavljanju svakodnevnih radnih zadataka.