POSJET STUDENATA JAVNOJ USTANOVI AQUATIKA – SLATKOVODNI AKVARIJ KARLOVAC

Kao rezultat sporazuma o suradnji između Odjela za biologiju i Javne ustanove Aquatika – slatkovodni akvarij Karlovac, studenti II. godine Preddiplomskog sveučilišnog studija Biologija Odjela za biologiju su u okviru nastave iz predmeta Kralježnjaci posjetili akvarij. Ondje su imali priliku upoznati se sa bogatstvom slatkovodne ihtiofaune Hrvatske, ekološkim značajkama ribljih zona u hrvatskim rijekama, kao i specifičnostima endemske slatkovodne ihtiofaune Hrvatske. Stručni suradnici Javne ustanove predstavili su i pokazali studentima tehničke i tehnološke specifikacije vezane za funkcioniranje akvarija i uzgoj riba, a anatomiju riba koštunjača studenti su upoznali secirajući primjerke kalifornijskih pastrva. Uz stručnog suradnika Javne ustanove Aquatika Juraja Petravića, nastavu u akvariju su vodile i doc.dr.sc. Mirta Sudarić Bogojević i doc.dr.sc. Alma Mikuška, te stručni savjetnik mr.sc. Željko Zahirović.