Popularni članci o životu u tlu i njegovoj važnosti

U časopisu Frontiers for Young Minds vjeruju kako je najbolji način da se najnovija znanstvena otkrića učine dostupnima mlađoj publici omogućiti mladima i znanstvenicima da zajedno rade na stvaranju članaka koji su visoke kvalitete i uzbudljivi.

Pozvani su istaknuti znanstvenici da pišu o svojim otkrićima na način koji je pristupačan mladim čitateljima, a zatim je na samoj djecom – uz pomoć mentora iz znanosti – pružiti povratne informacije i objasniti autorima kako najbolje poboljšati članke prije objavljivanja.

Ovaj jedinstveni proces rezultira zbirkom besplatno dostupnih znanstvenih članaka od vodećih znanstvenika, oblikovanih za mlađu publiku uz sudjelovanje njihovih vlastitih mladih kolega.

U sklopu časopisa izdana je i kolekcija Biološka raznolikost tla koja sadrži članke o podizanju svijesti zaštite tala, njihove biološke raznolikosti i njihove važnosti.

Kako bi to znanje moglo biti pruženo većem broju djece i mladih širom svijeta, pozvani su znanstvenici i studenti kako bi ih preveli na što veći broj jezika. U tu priču su se uključili i naši studenti (Andrea Ermenić, Teodora Šimić, Bruno Ćaleta, Dino Aleksandrić – hvala!), te su prvi prijevodi objavljeni! Možete ih pogledati na poveznici: https://www.idiv.de/en/young-minds/cr.html

Ukoliko ste zainteresirani za uključivanje u ovu priču javite se izv. prof. dr. sc. Davorki Hackenberger Kutuzović