Odluka o izboru najbolje studentske fotografije u okviru projekta “Biolog-i-Ja”

Sukladno Natječaju za najbolju studentsku fotografiju u sklopu projekta popularizacije znanosti „Biolog-i-Ja“, objavljenom 12. veljače 2023. godine na mrežnim stranicama Odjela za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, za izbor najbolje fotografije pravovremeno je prijavljeno 18 fotografija koje su se ocjenjivale u tri (3) kategorije kako slijedi:

1. Za umjetnički dojam prema ocjeni prorektora za umjetnost, kulturu i međuinstitucijsku suradnju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku prof. dr. art. Roberta Raponje, redovitog profesora Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku,
  2. Prema ocjeni Povjerenstva za popularizaciju znanosti Odjela za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku,
  3. Prema broju oznaka sviđanja (lajkova) na Facebook i Instagram stranici Odjela za biologiju.

Dobitnici nagrada su:

U prvoj kategoriji dobitnik je fotografija broj 1 (Plavac na livadi) studentice Nikoline Anastasijevski.

U drugoj kategoriji dobitnik je fotografija broj 4 (Golden brown, texture like sun) studentice Ivone Hlaj.

U trećoj kategoriji dobitnik je fotografija broj 7 (Aix galericulata) studenta Rocca Nekića.

Izložbu fotografija pronađite na poveznici.

U Osijeku, 25. svibnja 2023. godine.