ODJEL ZA BIOLOGIJU U ORGANIZACIJI MEĐUŽUPANIJSKOG STRUČNOG SKUPA ZA UČITELJE I NASTAVNIKE BIOLOGIJE

Dana 03. veljače 2022. godine u organizaciji doc.dr.sc. Irene Labak s Odjela za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i više savjetnice za prirodu i biologiju, Marine Ništ, prof. iz Agencije za odgoj i obrazovanje  Podružnica Osijek, održan je Međužupanijski stručni skup za učitelje i nastavnike biologije pod nazivom „Znanstvena postignuća u biologiji“. S obzirom na epidemiološku situaciju, skup je održan online putem Zoom platforme. Skupu je prisustvovalo preko 250 nastavnika biologije osnovnih i srednjih škola iz svih pet slavonskih županija. Pet predavača Odjela za biologiju predstavilo je sudionicima rezultate dijela suvremenih znanstvenih istraživanja iz područja biologije koja provode, a koje će sudionici moći koristiti u svom profesionalnom razvoju, implementirati u nastavni proces i prenijeti ih na mlađe naraštaje.

Aktualne biološke teme bile su:

1. „Monitoring istraživanja komaraca i edukacija, podprojekt za učenike: Izlij vodu da nas ne bodu“, prof. dr. sc. Enrih Merdić
  2. Mogu li nove metode donijeti prednost u borbi s komarcima?“, doc.dr.sc. Goran Vignjević
  3. „Klimatske promjene i primarni producenti voda”, doc.dr.sc. Filip Stević
  4. Inteligencija vrana“, doc.dr.sc. Alma Mikuška