ČETVRTA RADIONICA U SKLOPU PROJEKTA “UNAPRJEĐENJE POSTOJEĆIH I USPOSTAVA NOVIH KAPACITETA ZA SMJEŠTAJ I BRIGU O JEDINKAMA ŽIVOTINJA KOJE SE ZBRINJAVAJU U OPORAVILIŠTU UNIKOM D.O.O. – RADNA JEDINICA ZOOLOŠKI VRT”

Posljednja u nizu radionica projekta “Unaprjeđenje postojećih i uspostava novih kapaciteta za smještaj i brigu o jedinkama životinja koje se zbrinjavaju u oporavilištu Unikom d.o.o. – Radna jedinica Zoološki vrt” održana je danas, 7. lipnja 2022. godine učenicima OŠ Jagode Truhelke.

Tema četvrte radionice koju je vodila mr.sc. Ivana Vrućina bila je „Jačanje svijesti javnosti o očuvanju divljih strogo zaštićenih životinja sa prostora RH koje se zbrinjavaju u oporavilištima“.

Između ostaloga, osnovnoškolci su naučili kako prepoznati strogo zaštićene vrste i pomoći im ako primijete da su ozlijeđene, a u praktičnom dijelu su pomogli u pripremi hrane namijenjene životinjama u Zoološkom vrtu – rezanjem voća i jaja, branjem maslačaka i slaka i sl.