CEEPUS iskustva studenata Tvrtka Ćosića, Andree Ermenić i Brune Nagulova

U razdoblju od 22. rujna do 1. listopada,  studenti 2. godine znanstvenog diplomskog  studija, Tvrtko Ćosić, Andrea Ermenić i Bruno Nagulov u sklopu CEEPUS mobilnosti posjetili su sveučilište u Ljubljani te sudjelovali u ljetnoj školi Enviromental History and Histological Ecology of the Dinaric Karst. Ljetnoj školi je prisustvovalo 30ak studenata iz Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Austrije, Bugarske i Poljske. U sklopu ljetne škole studenti su slušali predavanja stručnjaka koji se bave raznim disciplinama, uključujući povijest, ekologiju, hidrologiju, geografiju, geologiju, arheologiju te biologiju. Tijekom grupnog rada, studenti su prevodili katastarske protokole i podjele područja Cerkniškog jezera s početka 19. stoljeća, proučavali antropogene  intervencije na istom području te prikupljene podatke geomapirali pomoću programa GIS. Studenti su posjetili Arhiv Republike Slovenije, Geografski Institut Antona Melika te Institut za istraživanje krša u Postojni u kojima su slušali predavanja o radovima ovih institucija te su u sklopu terenskih nastava posjetili sedrene barijere Krke, izvor rijeke Krupe, ponikve i doline u jugoistočnoj Sloveniji, Cerkniško jezero, Lipicu te Škocjanske Jame.