ALJMAŠKI RIT – ŠKOLA U PRIRODI (14.3.2019.)

U sklopu INTERREG programa prekogranične suradnje Mađarska-Hrvatska i u sklopu projekta revitalizacije Boroš-Drave i Aljmaškog rita članovi udruge studenata biologije ZOA su sudjelovali u provedbi škole u prirodi za nekoliko nižih razreda osnovnih škola na području Osijeka zajedno s Javnom ustanovom agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Osječko-baranjske županije 14. ožujka 2019. u Aljmaškom ritu.

Neki od ciljeva projekta su obnova i očuvanje biološke raznolikosti važnih autohtonih i ostalih staništa u ovim vrlo osjetljivim područjima ekološke mreže NATURA 2000. Učenicima je prezentirana važnost ovog tipa staništa te su kroz interaktivan pristup upoznati sa njegovom faunom.