4. HRVATSKI SIMPOZIJ O INVAZIVNIM VRSTAMA S MEĐUNARODNIM SUDJELOVANJEM

U Zagrebu je 29. i 30. studenog 2021. održan 4. hrvatski simpozij o invazivnim vrstama s međunarodnim sudjelovanjem, gdje je preko 100 stručnjaka iz 11 zemalja izmijenilo iskustva i predstavilo najnovije spoznaje o istraživanju stranih i invazivnih vrsta. U sklopu ovog simpozija, posterskim priopćenjem pod naslovom „A five-year study on the presence and spread of invasive mosquito species in Brod-Posavina County, Croatia“, autora Mirte Sudarić Bogojević, Ante Cvitkovića, Marijane Valjetić i alumne Odjela za biologiju Ive Jurčević,  predstavljeni su rezultati petogodišnjeg monitoringa invazivnih vrsta komaraca na području Brodsko-posavske županije. Uz razmjenu iskustava, ovaj simpozij bio je prilika za uspostavu novih budućih suradnji.