23. SMOTRA SVEUČILIŠTA JOSIPA JURJA STROSSMAYERA U OSIJEKU (5.I 6.12.2019.)

Smotra Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku održana je ove akademske godine 5. i 6. prosinca 2019. godine. Na Smotri su se i ove godine učenicima srednjih škola i svim zainteresiranim građanima predstavile znanstveno/umjetničko nastavne sastavnice Sveučilišta u Osijeku, studentski centri, Gradska i sveučilišna knjižnica, regionalni ured Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Studentski zbor Sveučilišta u Osijeku i studentske udruge.

Odjel za biologiju se  predstavio kroz  tri radionice: “Što se krije u superhrani?”, “CSI – Odjel za biologiju” i “Utrka biljnih pigmenata” Izložena je i oprema koju nastavnici i studenti koriste u znanstvenim i nastavnim aktivnostima, a svi zainteresirani su dobili  detaljnije informacije o istraživanjima koja se provode na Odjelu za biologiju. Svoje viđenje jednog od značajnijih problema današnjice, klimatskih promjena, studenti Odjela su približili  izložbom fotografija i crteža s biološkim motivima.