10. MEĐUNARODNA KONFERENCIJA O URBANIM ŠTETNICIMA (10TH ICUP 2022) BARCELONA, ŠPANJOLSKA

Od 28. do 29. lipnja 2022. godine održana je 10. međunarodna konferencija o urbanim štetnicima (ICUP, International Conference on Urban Pests), koja svake tri godine okuplja brojne stručnjake iz akademske zajednice, privrede i vladinih organizacija. Ovogodišnji domaćin konferencije bila je Agencija za javno zdravstvo Barcelone (ASPB), a program je održan u kampusu Sveučilišta Pompeu Fabra (UPF Barcelona). Konferenciji je prisustvovalo preko 250 sudionika, a prezentirano je 130 usmenih i posterskih priopćenja, od kojih i istraživački rad docentice dr. sc. Mirte Sudarić Bogojević i alumne Ive Jurčević, mag. biol. pod naslovom „Residential backyards – places for the spread of invasive mosquito species“.