10. MEĐUNARODNA KONFERENCIJA EMCA

U razdoblju od 3. do 7. listopada 2021. godine, u Beču je održana 10. međunarodna  konferencija u organizaciji Europske udruge za kontrolu komaraca (European Mosquito Control Association, EMCA).  Na konferenciji su predstavljena najnovija saznanja o kontroli komaraca putem usmenih i posterskih priopćenja brojnih renomiranih stručnjaka i studenata, koji su uz svoje mentore uključeni u različita istraživanja. U sklopu ove konferencije predstavljen je istraživački rad diplomandice Ive Jurčević pod naslovom „Diversity and seasonal dynamics of invasive mosquito species in Brod-Posavina County, Croatia“. Rad je izrađen pod mentorstvom docentice dr. sc. Mirte Sudarić Bogojević. Prema odluci ocjenjivačkog povjerenstva, ovo postersko priopćenje osvojilo je 3. mjesto među studentskim radovima.