TERENSKA NASTAVA 1 – zoologija i botanika (25.05.2023)

Dana 25.05.2023. studenti prve godine prijediplomskog studija biologije Odjela za biologiju, posjetili su Park prirode Kopački rit u sklopu jednodnevne terenske nastave iz kolegija Morfologija biljaka s terenskom nastavom i Terenska nastava 1 – zoologija.  Nastavu su im vodile izv. prof. dr. sc. Dubravka Špoljarić Maronić, mr. sc. Ivana Vrućina, stručna savjetnica, asistentice Nikolina Bek i Ramona-Ana Davidović, te Vanda Zahirović, stručna savjetnica. Osim što su vidjeli i puno naučili o biljnom i životinjskom svijetu Kopačkog rita, studenti su posjetili Prezentacijsko-edukacijski centar Tikveš te se osim prirodne baštine, upoznali i sa kulturnom baštinom ovoga izrazito značajnog Parka prirode. Nastavu su završili u Eko centru Zlatna Greda jednu od najljepših eko-turističkih destinacija ovoga područja.