Susret studenata i maturanata u Gimnaziji Požega (29.10.2022.)

U subotu, 29. listopada 2022. godine, održan je tradicionalni 23. Susret studenata i maturanata u Gimnaziji Požega. Nakon dvije godine pauze zbog Covid-19 mjera, susret je ponovno održan uživo u prostorima požeške Gimnazije. Susret tradicionalno okuplja bivše učenike Gimnazije koji studiraju diljem Hrvatske na različitim fakultetima i koji su se srdačno u velikom broju odazvali i na ovogodišnji poziv. Odjel za biologiju predstavljala je Ružica Grgić, studentica I. godine sveučilišnog diplomskog studija Biologija, smjer: znanstveni. Izvijestila je da su maturanti dobili informacije iz prve ruke, studenti su podijelili svoja iskustva vezana za polaganje mature, upis željenog studija, kao i iskustva studiranja na pojedinim fakultetima. Podijelili su se savjeti o studentskom životu, ali i mnoštvo drugih napomena i savjeta vezanih za stipendije, studentske poslove, razmjene studenata, studentske udruge i sl. Susret je zaključen pojedinačnim razgovorima studenata pojedinih fakulteta i maturanata zainteresiranih za upis istih.

Fotografije preuzete s https://www.gimpoz.hr/hr/novosti/odrzan-23-susret-studenata-i-maturanata