Sudjelovanje na 10. Međunarodnoj  konferenciji VODA ZA SVE (20.-22.03.2024.)

Članovi Zavoda za ekologiju voda Odjela za biologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera sudjelovali su na jubilarnoj 10. Međunarodnoj  konferenciji VODA ZA SVE održanoj od 20. do 22.03.2024. godine u Nacionalnom parku Plitvička jezera. Konferencija se, sada već tradicionalno, održava povodom Svjetskog dana voda, a  s ciljem okupljanja i razmjene iskustava znanstvenika i stručnjaka koji se u svom radu bave problematikom zaštite, korištenja i očuvanja vodnog bogatstva Hrvatske, ali i drugim aspektima povezanosti vode i čovjeka. Glavni organizator konferencije je Prehrambeno tehnološki fakultet u Osijeku, a Odjel za biologiju je jedan od suorganizatora. Naši su članovi predstavili istraživanje vezano uz povezanost planktonskih i bentoskih zajednica u poplavnom jezeru s posebnim naglaskom na dinamiku razvoja cijanobakterija.