Radionica „Prolij znanje za očuvanje!“ u sklopu Tjedna mozga 2024.

U sklopu manifestacije 23. Tjedan mozga održana je radionica „Prolij znanje za očuvanje“  u OŠ „Grigor Vitez“ Osijek (1a i 1b razred) i OŠ „Mladost“ Osijek (2b i 1b razred) od 11. do 15. ožujka 2024. godine. Cilj radionice je osvijestiti i educirati djecu o problemu onečišćenja vode i važnosti očuvanja okoliša te ih potaknuti na razmišljanje o njihovom doprinosu u sprječavanju onečišćenja. Tijekom ove radionice, kroz grupne aktivnosti, djeca su imala priliku saznati kako prolijevanje ulja predstavlja jedan od najvećih problema naših oceana te kako ono može ozbiljno i dugoročno ugroziti životinjske vrste i ekosustave.  Voditelji radionica su Tea Komljenović, mag.prot.nat.et amb., Matej Šag, mag.biol. i Vanda Zahirović, prof. biologije i kemije.