Predstavljanje Odjela za biologiju srednjoškolcima (2022/23)

Predstavljanje studijskih programa Odjela za biologiju učenicima srednjih škola, prvenstveno maturantima, u novoj školskoj godini (2022/23) provode stručna suradnica Tihana Miloloža, mag. biol., i viša laborantica Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., članica Povjerenstva za popularizaciju znanosti. U cilju planiranih aktivnosti je učenicima predstaviti studijske programe i mogućnosti studiranja na Odjelu za biologiju, mogućnosti zapošljavanja po završetku studija, kao i važnost biologije kao znanosti u svakodnevnom životu. U realizaciji planiranih aktivnosti do danas su sudjelovale III. gimnazija Osijek (22. 9.), Medicinska škola Osijek (23. 9.), Gimnazija Gaudeamus u Osijeku (28. 9.), Gimnazija Županja (19. 10.) i Srednja škola Valpovo (21. 10.). Predstavljanja će se tijekom školske godine nastaviti i u drugim školama četiriju slavonskih županija: Osječko – baranjske, Brodsko – posavske, Požeško – slavonske i Vukovarsko – srijemske županije.