Predstavljanje Odjela za biologiju srednjoškolcima (2021/22)

Predstavljanje Odjela za biologiju maturantima i učenicima 3. razreda srednje škole provele su stručna suradnica Tihana Miloloža, mag. biol., i viša laborantica Nikolina Sabo, mag. educ. biol. et chem., u ime Povjerenstva za popularizaciju znanosti. Cilj planiranih aktivnosti bio je predstavljanje studijskih programa učenicima srednjih škola, mogućnosti studiranja na Odjelu za biologiju, kao i mogućnosti zapošljavanja po završetku studija. Navedenoj aktivnosti u školskoj godini 2021/22 odazvale su se: Gimnazija Antuna Gustava Matoša u Đakovu (31.3.), Gimnazija Beli Manastir (5.4.), Gimnazija Matija Mesić Slavonski Brod (7.4.) i Gimnazija Vukovar (26.4.). Učenici su s interesom poslušali predavanja i postavljali zanimljiva pitanja te na taj način dobili sve potrebne informacije o samom studiju biologije i mogućnostima zapošljavanja.