Posjet s Fakulteta odgojnih i obrazovnih znanosti u Osijeku (22.01.2024.)

U posljednjem tjednu nastave u zimskom semestru Odjel za biologiju posjetili su studenti izvanrednog diplomskoga studija Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja (u sklopu kolegija Prirodoslovlje i Pedagogija održivog razvoja) s Fakulteta odgojnih i obrazovnih znanosti u Osijeku u pratnji prof. dr. sc. Irelle Bogut i Irene Kišmartin, više stručne suradnice. Radionicu o parazitskima vrstama, s kojima se zbog prirode posla u vrtićima susreću, te invazivnim vrstama beskralježnjaka održala je doc. dr. sc Anita Galir Balkić, zamjenica pročelnice za znanstveno-istraživački rad Odjela. Studenti su imali priliku koristiti binokularne lupe i razmatrati prijedloge na koji način biološke teme prilagoditi vrtićkom uzrastu. Studenti odgojitelji pozvani su i na uključivanje u brojne radionice za djecu predškolskog uzrasta koje se održavaju na Odjelu u sklopu manifestacije „Biolog-i-ja“ te je najavljen nastavak daljnje suradnje.