Održana radionica „Prirodoslovna inteligencija“ u sklopu Festivala znanosti (24.04.2024.)

U srijedu 24.travnja 2024. na Odjelu za biologiju održana je radionica pod nazivom „Prirodoslovna inteligencija“ za učenike osnovne škole Bratoljuba Klaića Bizovac, područna škola Cret. Cilj ove radionice bio je kroz postavljena pitanja, provedene pokuse, uočene promjene i donešene zaključke potaknuti razvoj prirodoslovne inteligencije. Tijekom radionice učenici su imali priliku upoznati se sa svijetom koji ne vide golim okom, ispitati kako biljke uzimaju vodu, igrati se s balonima i prehrambenim bojama i dobro se zabaviti. Voditeljice ove radionice bile su Tihana Miloloža i Martina Varga uz pomoć studentica Lore Krčmar i Leonarde Sudar.