Održana radionica „Paradoks inteligencije: od čuda do nesreće“ u sklopu Festivala znanosti (25.04.2024.)

U četvrtak 25. travnja 2024. u Osnovnoj školi “Mladost” Osijek održana je radionica pod nazivom „ Paradoks inteligencije: od čuda do nesreće“ za učenike petog razreda. Cilj ove radionice bio je upoznati učenike sa nekim od istraživača koji su svojim izumima promijenili svijet. Tijekom radionice učenici su najprije naučili o važnosti izuma i zanimljivostima iz života Edwarda Jennera, Nikole Telse, Marie Curie, Alexandera Fleminga, Thomas Midgleya i Roberta Oppenheimera, a zatim su izradili postere sa odabranim istraživačima.
Voditeljice ove radionice bile su izv.prof.dr.sc. Mirna Velki i Vanda Zahirović, stručni savjetnik.