Održana radionica „NAJ“ U SVIJETU KUKACA u svrhu popularizacije znanosti (26.03.2024.)

Kukci su jedna od NAJneistraženijih, NAJbrojnijih i NAJzanimljivijih skupina na svijetu. Stoga su dana 26. ožujka 2024. godine mr. sc. Ivana Vrućina i Nataša Bušić mag. biol. et chem posjetile DV Lastavica kako bi djeca u dobi od 4-7 godina upoznali razne vrste kukaca i njihovu važnost u svijetu.

Djeca su se upoznala s kukcima Hrvatske i svijeta i to one koji su NAJljepši, NAJsmrtonosniji, NAJveći, NAJmanji, NAJbrži itd. te naučili kako su kukci građeni, zašto su nam oni važni i kako s njima postupati. Svrha radionice je popularizirati biologiju od najranije dobi te poticati razvoj prirodoslovnih kompetencija kao i interes prema kukcima koji su neizostavni dio planeta kakvog danas poznajemo.