Održana radionica „Biolog na tajnom zadatku“ (26.04.2023)

U srijedu 26. travnja, Odjel za biologiju posjetili su učenici 6.a razreda OŠ Tin Ujević i njihova razrednica Tihana Kraml Kanaet te su sudjelovali u radionici „Biolog na tajnom zadatku“. Tijekom radionice učenici su natjerali nekoliko laboratorijskih kameleona da mijenjaju boje, izradili su jestivu bocu za vodu, ispitali ponašanje zraka uz pomoć jednog rozog balona i tekućeg dušika, provjerili kako temperatura od -196°C djeluje na cvijeće i ispitali jednu levitirajuću ružu. Na kraju radionice primijenili su stečeno znanje da otkriju tajni kod i poruku pisanu nevidljivim pismom sve dok su se nalazili u oblaku koji je zaposjeo naš labos.

Tajna poruka bila je „Biologija je zakon“ Voditelji ove radionice bile su Tihana Miloloža i Martina Varga