Održana radionica „Bez muke nema nauke?“ (13.03.2023.)

Na Odjelu za biologiju, 13.3.2023. održana je radionica „Bez muke nema nauke?“ namijenjena studentima 1. godine prijediplomskog studija Biologija. Radionicu su vodili studenti 2. godine diplomskog sveučilišnog studija Biologija i kemija; smjer: nastavnički Ivona Marunček, Tea Gutić i Filip Zlosa. Cilj radionice bio je potaknuti studente u samoreguliranom učenju te su  u skladu s ciljem studenti, sudionici radionice, učili sadržaje iz bioloških kompleksnijih koncepata primjenom nekih strategija učenja. Organizacijom radionice studenti, voditelji radionice i budući učitelji i nastavnici Biologije i Kemije, pokazali su svoja umijeća poučavanja koja su stekli na kolegijima Didaktika, Pedagogija i Metodika nastave biologije čiji je voditelj izv.prof.dr.sc. Irena Labak. Na kraju radionice studenti su od svojih starijih kolega dobili brošure o strategijama učenja.