Održana prva Europska GREEN konferencija (23.05.-26.05.2023.)

Prva Europska GREEN konferencija (1. EGC 2023) održana je u Vodicama (Hrvatska) od 23.-26.5.2023. godine u cilju razmjene znanja i povezivanja znanstvenika i stručnjaka te naglašavanja nužnosti primjene višedisciplinarnog pristupa u području zaštite okoliša i održivog razvoja. Nastavnici i studenti Odjela za biologiju sudjelovali su u radu konferencije s nekoliko posterskih priopćenja te kao članovi organizacijskog i znanstvenog odbora.

Prvu Europsku GREEN konferenciju organizirali su Međunarodno udruženje znanstvenika i stručnjaka za zaštitu okoliša (IAESP) i Prehrambeno-tehnološki fakultet Osijek uz potporu mreže partnerskih institucija.

Čestitamo organizatorima na izvrsno organiziranoj konferenciji s predstavljenim brojnim temama vezanim uz zaštitu okoliša, održivosti i ublažavanju posljedica klimatske krize.