Održana Panel diskusija Osijek 2023. (16.11.2023.)

Dana 16. studenog 2023. godine u organizaciji Grada Osijeka održana je Panel diskusija Osijek 2023. Svrha ovogodišnjeg panela bila je razmjena iskustava i primjera dobre prakse u održavanju javnih zelenih površina. Osim predavanja održana je i radionica sadnje stabala sukladno Europskom standardu za sadnju stabala kojim se osigurava pomoć mladim stablima u borbi protiv klimatskih promjena i drugim čimbenicima kojima su izložena u urbanim sredinama. Također je prezentirana i nova metoda sidrenja stabala. Uz predavače s Fakulteta šumarstva i drvne tehnologije Sveučilišta u Zagrebu, Fakulteta agrobiotehničkih znanosti Osijek i tvrtke Urbani šumari d.o.o., na panelu su sudjelovale i nastavnice s Odjela za biologiju. Predavanje pod nazivom „Karakterizacija uzročnika holandske bolesti brijesta u Hrvatskoj“ održala je izv.prof.dr.sc. Zorana Katanić, a predavanje „Biokemijski i fiziološki odgovori biljaka na uvjete u gradskim sredinama“ izv.prof.dr.sc. Tanja Žuna Pfeiffer. Panel je bio namijenjen stručnjacima praktičarima, djelatnicima javnih ustanova, studentima i svima zainteresiranima.