„Dezinficijensi – vlastita izrada i njihova učinkovitost“ – radionica (25. i 31.01.2023.)

Odjel za biologiju su 25. i 31. siječnja posjetile učenice 8. razreda Osnovne škole Kneževi Vinogradi s učiteljicom biologije Majom Lesjak. Sudjelovale su na radionici pod nazivom „Dezinficijensi – vlastita izrada i njihova učinkovitost“ u organizaciji Nikoline Sabo, mag. educ. biol. et chem., više laborantice na Zavodu za biokemiju i molekularnu biologiju. Cilj radionice bio je ispitati učinkovitost primjene različitih dezinficijensa u vlastitoj izradi u suzbijanju bakterijskih infekcija primjenom metode istraživačkog učenja. Učenice su naučile kako se uz malo truda mogu izboriti s bakterijama i zaštititi od pojave bolesti. Radionica je pridonijela razvoju svijesti o širenju bakterijskih infekcija i jačanju istraživačkih vještina, ali i olakšala usvajanje bioloških koncepata.