Bundevijada u ZOO-vrtu u Osijeku (25. 10. 2023.)

Studenti druge godine sveučilišnog diplomskog znanstvenog studija su zajedno s doc.dr.sc. Mirtom Sudarić Bogojević posjetili ZOO-vrt Osijek u sklopu kolegija Ponašanje životinja 25. listopada  2023.

Kao već dugi niz godina, studenti su prisustvovali radionici obogaćivanja okoliša, popularnog naziva „Bundevijada“ te su prema naputcima voditeljice i timaritelja izdubili bundeve i u njih stavili hranu za izabrane životinje. Ovom radionicom studenti su sudjelovali u obogaćivanju životnog prostora životinja u zatočeništvu, poticanju njihovog prirodnog ponašanja te ostvarivanju kvalitetnijeg života.

Izrezbarene bundeve napunjene komadima mesa, ribom te raznim sjemenkama potiču životinje na razmišljanje i rješavanje problema kako bi došli do hrane. Studenti su ovakvim bundevama poslužili majmune, merkate, fose, vidre, nosate rakune, medvjede, gorske kune i paunove te su promatrali i fotografski zabilježili njihovo ponašanje u pokušajima da što uspješnije dođu do hrane skrivene u njima.