22. Tjedan mozga (13.-19.03.2023.)

Završen je i 22. Tjedan mozga na kojem je Odjel za biologiju ponovno bio u ulozi  suorganizatora! Osim sudjelovanja u organizaciji i koordinaciji aktivnosti naši studenti i djelatnici uključili su se i kroz radionice, predavanja i science cafe.

Radionice

1. Moj mikrobiom (Voditelji: studentice Lucija Sara Kovačić, Ana Perić)
  2. Karta ljudskog mikrobioma (Voditelji: studentice Sara Keretić, Karla Kovačević)
  3. Svađa u mojim crijevima (Voditelji: Nikolina Sabo,mag.bio. u suradnji s odgojiteljicama DV Maslačak: Tihana Sabo, Mia Lucić)
  4. Čuvam ti leđa (Voditelji: studentice Karla Vujičić, Anamarija Benković)
  5. Sladoled iz snova (Voditelji: izv.prof.dr.sc. Irena Labak i doc.dr.sc. Senka Blažetić)6
  6. Ne vidim, ne čujem i želim znati! (Voditelji: dr.sc. Ana Vuković, Nikolina Sabo, mag.bio)
  7. Štrumpfovi u kuhinji (Voditelji: studentica Ivona Hlaj, Lucija Falamić, Hrid Bilić)

Predavanja

1. Kakve veze boca za vodu ima s (drugim) mozgom? (doc.dr.sc. Martina Varga i Tihana Miloloža, mag.bio.)
  2. Sintetička biologija – budućnost crijevnog mikrobioma (studentica Ivona Hlaj)
  3. I’ve gut feelings (studentice: Mateja Šuvak i Matea Laco)
  4. Vaš mozak na stresu – zašto zebre ne dobivaju čireve? (studenti Mislav Tot i Mirta Vugrinec)
  5. Placebo i nocebo u podlozi učenja (doc. dr. sc. Senka Blažetić)
  6. Što pojesti da tvoje bakterije budu sretne? (studentica Karla Vujičić)

Science cafe: MIKROplastični moza(i)k  (Predavači: doc.dr.sc. Anita Galir Balkić i doc.dr.sc. Senka Blažetić)

Studenti 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija u sklopu kolegija Neurobiologija interaktivno su učili kroz predavanja na Tjednu mozga, a svi vi koji ste propustili predavanja možete ih pogledati na YouTube kanalu SenzOS

Slike govore više od riječi, a sve fotografije pogledajte na Facebook stranici SenzOS: ideje koje razbuđuju osjetila.